"Każdy ma prawo do szczęścia i swego miejsca w społeczeństwie" - M. Grzegorzewska

Aktualności

12 marca 2014 11:32 | Aktualności

Zamkowa kadra razem z naszymi Rodzicami bierze udział w specjalistycznych szkoleniach!Niedawno opowiadaliśmy, jak to wokół Zamku, w każdym kącie widać wiosnę i jak wszyscy nasi Podopieczni ruszyli do pracy. Ale warto opowiedzieć także o tym, jak nasza kadra oraz Rodzice wychowanków podnoszą swoje kwalifikacje...

Ostatnio w prasie, telewizji coraz więcej mówi się o problemach dzieci z autyzmem. Także w naszym Ośrodku pracujemy z dziećmi, u których zdiagnozowano tę przypadłość. I właśnie tym problemem zajęliśmy się w pierwszych miesiącach tego roku....

dscn0256_800x600.jpgdscn0253_800x600.jpgdscn0260_800x600.jpg

Na nasze zaproszenie przyjechał do Ośrodka p. Ziemowit Wojciechowski-chemik, właściciel specjalistycznego gabinetu biorezonansu oraz rodzic dwójki dzieci, u których stwierdzono autyzm. Na spotkanie z panem Ziemowitem zaprosiliśmy rodziców naszych dzieci, każdy kto był zainteresowany problemem mógł wziąć udział w tym  szkoleniowym spotkaniu. Warto było, gdyż podczas prelekcji dowiedzieliśmy się mnóstwa rzeczy związanych z prawidłowym przestrzeganiem specjalnej diety, dzięki której dziecko autystyczne rozpoczyna wejście w realny, codzienny świat każdego z nas.

dscn0255_450x600.jpgdscn0254_800x600.jpgdscn0259_800x600.jpgdscn0257_800x600.jpg

Dodatkowo w trakcie szkolenia, każdy rodzic mógł dowiedzieć się, jak sobie radzić z wieloma problemami, które występują u każdego autystyka. To było bardzo ciekawe spotkanie!

szkolenie.jpg


Z kolei drugie szkolenie pt. "Jak pracować z dzieckiem autystycznym", było skierowane głównie do nauczycieli, wychowawców, opiekunów którzy na codzień pracują z autystykami. Tym razem szkolenie przeprowadziła pani Milena Szczurko - dyrektor stargardzkiego Ośrodka Rehabilitacjo – Edukacyjno – Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem i innymi sprzężeniami,wiceprezes zarządu Odziału Krajowego Towarzystwa Autyzmu. Pani Milena przyjechała do naszego Zamku ze swoimi Terapeutami....

stoc.jpgSpotkanie trwało kilka godzin, ale nikt nawet nie zauważył, że jest już tak późno! Dowiedzieliśmy się wielu nowych rzeczy, między innymi poznaliśmy bardzo dokładnie charakterystykę samego autyzmu oraz chorób Aspergera czy zaburzeń Retta. Podczas spotkania, z tak wybitnymi fachowcami, przede wszystkim nauczyliśmy się co trzeba robić aby nasze autystyczne dzieci mogły jak najlepiej funkcjonować w codziennym życiu! Nie mogło zabraknąć wymiany mnóstwa doświadczeń, związanych z prawidłowym zbudowaniem warsztatu pracy czy z poporawnym doborem metod pracy.

banner2.jpg

Uwieńczeniem szkolenia były warsztaty, podczas których każdy z nas mógł poczuć się jak autystyk - była to symulacja autystycznego świata. Świata, w którym przecież na codzień żyją nasi Podopieczni. Dzięki temu doświadczeniu każdy mógł "przenieść się" w rzeczywistość nieznaną większości z nas. Od tego momentu na pewno patrzymy inaczej na problemy, z którymi stykają się nasze autystyczne dzieci.

dzi.jpg

Udział w szkoleniu pozwoli nam na lepsze i pełniejsze oddziaływanie, które ułatwi codzienne funkcjonowanie naszych autystycznych wychowanków. A przecież o to nam wszystkim chodzi!

Przeczytano: 842 razy. Wydrukuj|Do góry