"Każdy ma prawo do szczęścia i swego miejsca w społeczeństwie" - M. Grzegorzewska

Aktualności

08 maja 2018 21:05 | Aktualności

Dyrektor Ośrodka oraz kadra pedagogiczna ma przyjemność przedstawić najnowszą ofertę dla Rodzicó przyszłych uczniów.Szanowni Państwo,

Z przyjemnością informujemy, że Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. M. Grzegorzewskiej w Niemieńsku posiada wolne miejsca  w Szkole i Internacie na rok szkolny 2018/19.

Posiadamy 50 letnie doświadczenie w pracy z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie, jesteśmy jedną z najstarszych tego typu placówek w Polsce!

Ośrodek prowadzony jest dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych intelektualnie w stopniu umiarkowanym i znacznym, wymagających stosowania specjalnej organizacji nauki oraz  indywidualnych metod pracy i  wychowania. Nasi uczniowie to także osoby z niepełnosprawnościami sprzężonymi.

Ośrodek jest placówką całodobową, składa się z:

  • Szkoły Podstawowej Specjalnej,
  • Gimnazjum (tylko klasa III)
  • Specjalnej Szkoły Przysposabiającej do Pracy
  • Internatu funkcjonującego również w soboty i niedziele

oferujemy także zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.

Placówka posiada tylko 60 miejsc, co gwarantuje „kameralne” warunki pobytu i możliwość objęcia rzetelną i profesjonalną pomocą każdego wychowanka. Bardzo dużym atutem naszej Placówki jest Internat, w  którym uczniowie mogą mieszkać także w soboty i niedziele...

Klasy naszych szkół liczą od 4 do 8 uczniów. Programy nauczania są dostosowane do indywidualnych możliwości i potrzeb dziecka. Wszystkim udzielana jest pomoc psychologiczno-pedagogiczna. Stosujemy alternatywne metody komunikacji.

W zależności od potrzeb, uczniowie uczestniczą w różnych formach zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych,  są to: zajęcia rewalidacyjne, logopedyczne, korekcyjne wad postawy, zajęcia w Sali Doświadczania Świata, Integracja Sensoryczna, zajęcia metodą Tomatisa, zajęcia sportowe, muzyczne, teatralne, plastyczne, a takze zajęcia w pracowni gospodarstwa domowego, pracowni ceramicznej i stolarni.

Na terenie Ośrodka znajduje się wielofunkcyjne boisko z sztuczną nawierzchnią (to właśnie tutaj młodzi sportowcy spędzają każdą wolną chwilę), na najmłodszych oczekuje plac zabaw z wieloma urządzeniami (na których warto poskakać lub się powspinać) lub wspaniały kącik grilowy połączony z ścieżką edukacyjną , a gdy wszyscy są już zmęczeni - wówczas jest czas na odpoczynek na wygodnych ławeczkach, w cieniu drzew...  


Przy Ośrodku działa Stowarzyszenie "Zamek Dzieciom", które wspiera działalność placówki, m. in.  organizuje  zajęcia z fizjoterapii, dogoterapii, hipoterapii oraz lekcje pływania na basenie.

Dzieci uczące się w placówce mają do swojej dyspozycji mnóstwo pomocy dydaktycznych, które znajdują się w poszczególnych klasopracowniach. W pracy z wszystkimi uczniami stosujemy najnowsze technologie IT, możemy się pochwalić, że każda klasa wyposażona jest w tablicę interaktywną!


Bardzo dużą uwagę zwracamy na edukację proekologiczną - dzieci już od najmłodszych klas, uczą się szacunku i dbałości o naturalne środowisko. Z kolei uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy odbywają praktyki wspomagane na terenie Nadleśnictwa Drawno. Naszymi stałymi partnerami, z którymi współpracujemy, są Nadleśnictwo Drawno oraz Drawieński Park Narodowy.

Ośrodek w Niemieńsku jest placówką znaną nie tylko w powiecie choszczeńskim, jesteśmy znani w całym województwie zachodniopomorskim! Nasi uczniowie bardzo często biorą udział w różnego rodzaju imprezach kulturalnych oraz zawodach sportowych...

uczestniczą w imprezach oraganizowanych przez firmy i instytucje, często wyjeżdżają na wycieczki (także zagraniczne).

Częstymi gośćmi w naszym OŚrodku są Rodzice uczniów, którzy lubią nas odwiedzać, a niekiedy nawet pobawić się ze swoimi Pociechami. Takie wizyty są zawsze bardzo wesołe i przynoszą mnóstwo radości.

Pobyt uczniów w Ośrodku jest bezpłatny, rodzice pokrywają jedynie koszt miesięcznego wyżywienia dziecka, aktualna cena całodziennego wyżywienia wynosi 10 zł (są to cztery posiłki dziennie, uczeń płaci jedynie za dni, które spędza w Internacie). Kuchnia oferuje bardzo smaczne posiłki, istnieje możliwość dostosowania posiłku do indywidualnej diety dziecka. 

                               

Jeśli tylko zastanawiacie się Państwo nad wyborem placówki dla swojego Dziecka, to koniecznie odwiedźcie naszą szkołę, a na pewno nie pożałujecie! Pamiętajcie, że u nas każde Dziecko jest ważne!

Spójrzcie Państwo na tych kilka zdjęć - zobaczycie sami, że wszystkie twarze Dzieci w naszym Ośrodku są zawsze uśmiechnięte... A jeśli zastanawiacie się dlaczego - to zdradzimy Państwu pewien sekret - nasz Ośrodek, położony w pięknym, starym Zamku, jest miejscem gdzie każde Dziecko dobrze się czuje, tutaj "cały czas coś się dzieje" - a tym samym nie ma czasu na nudę, tutaj codziennie słychać radosne okrzyki i głośny śmiech Młodych Mieszkańców Zamku... To właśnie tutaj może uczyć się i wypoczywać Państwa Dziecko!

     

Wszelkie pytania można kierować osobiście pod numerem tel: 95 788 23 12  lub za pośrednictwem poczty email: niemiensko@op.p

 


Kontaktując się z nami, otrzymacie Państwo pomoc w dopełnieniu wszelkich formalności niezbędnych  do przyjęcia Dziecka do naszej placówki (miedzy innymi,  pomoc w wypełnieniu niezbędnych dokumentów, które należy złożyć w Starostwie Powiatowym w Choszcznie - organie prowadzącym Ośrodek).  

 

Przygotowaliśmy dla Państwa gotowy druk "Wniosku o skierowanie dziecka do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Niemieńsku". Ten dokument należy złożyć w Starostwie - jeśli jestecie Państwo zainteresowani pobraniem dokumentu - kliknijcie tutaj:
Przeczytano: 498 razy. Wydrukuj|Do góry