"Każdy ma prawo do szczęścia i swego miejsca w społeczeństwie" - M. Grzegorzewska

Aktualności

27 grudnia 2017 16:11 | Aktualności

Przeżyjmy to jeszcze raz - nasze wspomnienia z Wigilii i Zamkowych Jasełek ....


Są lekko przygaszone światła, na zamkowym holu stoi pięknie przybrana choinka, wokół biegają roześmiane  „Zamkowe Aniołki”, a z każdego miejsca słychać  Kolędy…, to znak że nadszedł czas na ten jeden, jedyny dzień w roku – na Zamkową Wigilię!

Przygotowania do tego szczególnego dnia trwały prawie miesiąc! Ale cóż, taki dzień jest tylko raz. Najbardziej „zarobione” były oczywiście Dzieci-musiały przecież nauczyć się nowych kolęd na dzisiejsze Zamkowe Jasełka, trzeba było udekorować sypialnie, świetlice oraz klasy…, a przecież nie można było zapomnieć o żadnym z Przyjaciół-trzeba było przygotować dla każdego drobne prezenty…, no a Zamkowa Choineczka (słusznej wielkości) też stała i trzeba było ją wystroić…. A gdy tylko zawisły pierwsze ozdoby na drzewku, to od razu nasze Rozrabiaki zaczęły się zastanawiać „w co tu się ubrać na Zamkową Wigilię?”-to przecież taki szczególny dzień… I sami Państwo widzicie, że każdego dnia wszyscy mieli „pełne ręce ro boty”!

Ale nareszcie nadszedł ten długo oczekiwany Dzień – wszystko jest „już dopięte na ostatni guzik” – jest bardzo wesoło i uroczyście – wszyscy są bardzo przejęci, wszyscy nucą Kolędy, a po holu spacerują Aniołki i Diabełki, niekiedy można spotkać tajemniczych „Szpiegów prosto z Piekła”, albo natknąć się na samą Szefową Diabełków, wszyscy spacerują, przypominają sobie słowa kolęd, szykują się do występu…

Punktualnie o 1030, wszyscy spotykamy się pod Zamkową Choinką i pani Dyrektor rozpoczyna ten uroczysty dzień – Zamkową Wigilię….

Wszyscy słuchają pięknych życzeń, wszyscy są uśmiechnięci i lekko stremowani, bo przecież za chwilę rozpoczynają się Jasełka! Pani Dyrektor powitała wszystkie Dzieci oraz Gości którzy odwiedzili nas w ten szczególny dzień – odwiedziła nas pani Wioletta Kaszak wicestarosta choszczeński oraz pani Małgorzata Buchajczyk radna powiatu, panowie Jan Kuźmiński wiceprzewodniczący Rady Powiatu oraz pan Andrzej Konopelski radny powiatu.

 

Oczywiście ciepłych słów i bożonarodzeniowych życzeń nie mogło zabraknąć dla wszystkich Nauczycieli oraz Pracowników naszego Ośrodka, dzięki którym codzienna praca Placówki przebiega  normalnie i każdy dzień jest zorganizowany. Po wystąpieniu pani Dyrektor życzenia złożyli nasi uśmiechnięci Goście, i ….

Tak, tak drodzy Państwo – rozpoczęły się Zamkowe Jasełka. Czegóż tam nie było! Byliśmy w Niebie, gdzie poznaliśmy przesympatyczne Aniołki, które jak się okazało miały mnóstwo problemów…

Możecie się Państwo domyślić, że powodem tych anielskich zmartwień były… oczywiście Diabełki, które miały bardzo podstępne plany…, aby je poznać wybraliśmy się do Piekła, gdzie było troszeczkę ciemno i gorąco, ale okazało się, że nie wszystkie Diabełki są takie straszne-spotkaliśmy tam całkiem sympatyczne Diablątka…

Na szczęście wszystko zakończyło się pomyślnie-dobro zwyciężyło nad złem, a Szefowa Diabełków dostała nawet zaproszenie na Wigilię do samego Nieba…

Podczas Jasełek było mnóstwo śmiechu, ale też momentami było bardzo uroczyście i wzruszająco. Wszystkie Dzieci, wzięły sobie występy bardzo do serca i razem z przybyłymi Gośćmi odśpiewały całą wiązankę Kolęd.

Przebojem Jasełek była wspaniała Kolęda zaśpiewana, odtańczona i przedstawiona w języku Makaton…, był to prawdziwy hit Spotkania, co zresztą widać na załączonych zdjęciach.

Po tej wspaniałej uroczystości głos ponownie zabrała pani Dyrektor, która podziękowała wszystkim za wspólną zabawę oraz zaprosiła wszystkie Dzieci oraz Gości do przepięknie przystrojonej stołówki, na drugą część spotkania – na Zamkową Wigilię!

Spotkanie Wigilijne, tradycyjnie już, rozpoczął nasz Ksiądz Dobrodziej, który złożył wszystkim życzenia oraz podzielił się z wszystkimi opłatkiem.

No a potem, potem rozpoczęły się życzenia opłatkowe – wszyscy, i Mały i Duży, każdy z każdym składał świąteczne życzenia…

I nadszedł czas Wigilii, gdy wszyscy zasiedli do suto zastawionych stołów…, było bardzo wesoło i smacznie. Oczywiście nie mogło zabraknąć dwunastu potraw… i oczywiście wszyscy musieli skosztować każde danie. Z tym akurat nie było problemów, albowiem nasze Panie Kucharki stanęły „na wysokości zadania” i wszystkie dania były przepyszne!

A gdy wszyscy „już sobie podjedli”, nadszedł czas na rewelacyjne ciasta, które pomogły upiec Mamy naszych Uczniów oraz kawę i herbatkę…, była to także wspaniała okazja aby wspólnie zaśpiewać piękne polskie kolędy.

I gdy tak wspólnie kolędowaliśmy przy „zamkowym świątecznym stole”, okazało się, że to jeszcze nie jest  koniec atrakcji tego dnia! Okazało się bowiem, że na naszych Milusińskich, którzy w tym roku byli niesamowicie grzeczni, czekają  jeszcze specjalne paczki!

Tak, tak, to dopiero trzeba się napracować przez cały rok, żeby Mikołaj tak często nas odwiedzał. Nasi wspaniali Pomocnicy Świętego Mikołaja z firmy DOMAR  ze Szczecina przygotowali dla każdego Dziecka wieeelką paczkę pełną słodkości i innych niespodzianek!

A ponieważ sam Mikuś dzisiaj był bardzo zapracowany, więc poprosił aby prezenty dostarczyli Dzieciom nasi Nauczyciele. Przy okazji wręczania upominków oczywiście było mnóstwo śmiechu i radości zachwytów…

 

Serdecznie dziękujemy naszym Przyjaciołom z firmy DOMAR w Szczecinie, którzy przygotowali piękne i bogate paczki dla naszych Dzieci. Drodzy Państwo, wiemy że zawsze możemy na Was liczyć – dziękujemy!

I gdy wszyscy myśleli, że to już koniec niespodzianek, to wówczas okazało się, że nie tylko Dzieci były bardzo grzeczne w tym roku…, Nasz znajomy Mikołaj (tym razem ten uśmiechnięty święty był z Barnimia) przygotował także paczki dla wszystkich Pracowników Ośrodka!

         

Zamkową Wigilię zakończyliśmy wspólną Kolędą, po której wszyscy zaczęli się żegnać…,Dzieci rozjechały się do rodzinnych domów, aby tam odpocząć oraz przygotować się do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia...

A w Zamku zrobiło się cichutko, lśnią tylko ozdoby i światełka na naszej pięknej Zamkowej Choince…. Przed nami Święta…

Drodzy Państwo – życzymy Wam oraz Waszym Najbliższym - Wesołych Świąt! Do zobaczenia już wkrótce!

A teraz zapraszamy do naszej wigilijnej galerii zdjęć...     

Przeczytano: 443 razy. Wydrukuj|Do góry