"Każdy ma prawo do szczęścia i swego miejsca w społeczeństwie" - M. Grzegorzewska

Aktualności

11 października 2017 21:50 | Aktualności

Nasi Młodzi Sportowcy znowu pokazali, że potrafią walczyć o złoto!Kilka dni temu, 3 października, nasza Zamkowa Drużyna, pod opieką pana Piotra Wasilewicza wzięła udział w Regionalnym Mityngu Biegów Przełajowych w Szczecinku.

A ponieważ mamy już w pełni jesień, to były to "biegi bardzo mokre", gdyż  od samego rana pogoda niestety nas nie rozpieszczała.... Ciągle padało i mocno wiało, ale jak mówi pan Piotr "pogoda nie może być przeszkodą dla prawdziwego sportowca" - wszyscy po porannym posiłku z uśmiechem na twarzy wsiedliśmy do busa, który zawiózł nas do Szczecinka... 

Na miejscu okazało się, że trasa biegu nie należy do łatwych. Były strome podbiegi oraz podmokły teren, momentami zawodnicy musieli przebiec po wodzie! Ale cóż, takie są przełaje...

            

W biegach wzięło udział aż dziewięć szkół. Naszych siedmiu zawodników z Ośrodka  rywalizowało na dystansie 800 m z biegaczami z całego województwa zachodniopomorskiego!

Po krótkiej rozgrzewce nadszedł czas na całą serię biegów. Tempo było mordercze, a rywalizacja bardzo zacięta, ale nasi Zawodnicy dali z siebie wszystko - do ostatniej chwili pokonywania poszczególnych dystansów nie zabrakło im woli walki.

    

   

Efekty były wspaniałe! Gracja Nowak i Oskar Wójcik wywalczyli złote medale,Daria  Młodawska wywalczyła srebro.

                                                

    

                

Oliwka Kubicka i Monika  Jakszuk zdobyły czwarte miejsce, Norbert Kaftański szóste, a Adam Lachowski siódme...

                   

 

   

              

 Po biegach, Zawodnicy umęczeni i zmoknięci, ale zadowoleni i z pięknym pucharem w ręku powędrowali na ciepły posiłek, który pomimo tego, że "był pod chmurką i w strugach deszczu" smakował wyśmienicie.

    

Dopiero w czasie powrotu do Ośrodka dowiedzieliśmy się, że w tym dniu w naszym województwie przechodził huragan pod nazwą "Ksawery".... Na szczęście Ksawery "oszczędził" Szczecinek i my tylko nieco zmokliśmy.

                             

Cieszy nas postawa naszych Młodych Zawodników, którzy dzielnie zmagali się nie tylko z trudami biegu i swoimi słabościami,ale również z deszczową pogodą. Serdecznie gratulujemy zdobytych medali i oczekujemy na następne zawody, podczas których padną kolejne sportowe rekordy. Do zobaczenia!

Przeczytano: 334 razy. Wydrukuj|Do góry