"Każdy ma prawo do szczęścia i swego miejsca w społeczeństwie" - M. Grzegorzewska

Aktualności

29 września 2017 14:55 | Aktualności

3...2...1...START!
Rozpoczął się Nowy Rok Szkolny, a na naszej stronie "jest jakoś pustawo".... Ale nie myślcie Państwo, że nic się nie dzieje w Zamku! Dzieje się, dzieje... i to bardzo dużo. A brak wpisów był spowodowany natłokiem prac organizacyjnych. Wszyscy nauczyciele i wychowawcy byli popołudniami bardzo zajęci, gdyż wszyscy przygotowywaliśmy się do wchodzącej w życie Reformy Oświaty.

Każdy z nas opracowywał i przygotowywał całe serie zajęć, którymi będziemy zajmowali się w bieżącym roku szkolnym...

Dla każdego Ucznia przygotowaliśmy specjalne plany pracy, każde Dziecko jest objęte specjalną opieką,a  na każdego Małego Mieszkańca Zamku czekają zajęcia dopasowane do jego możliwości....

Dzisiaj możemy śmiało powiedzieć, że z pełnym rozpędem i rozmachem zaczynamy pracę! Tak więc odliczamy - 3..., 2..., 1... START! Od dzisiaj możecie Państwo liczyć na bieżące wpisy na naszej stronce internetowe!

A dowodem, na to, że pracujemy już "na pełnych obrotach" niech będą dwa kolejne wpisy, w których możemy pochwalić się uczestnictwem w ogólnopolskiej Akcji Sprzątanie Świata oraz uczestnictwem w "Zawodach Mistrzowska Jesień w Powiecie Choszczeńskim". Ale o wszystkim opowiemy po kolei...

„Nie ma śmieci – są surowce”  - pod takim hasłem przebiegała tegoroczna - 24 edycja akcji Sprzątanie Świata.

Oczywiście w tak ważnej Akcji nie mogło zabraknąć Młodych Zamkowych Ekologów! Nasi Uczniowie aktywnie i z uśmiechem na twarzach włączyli się razem ze swoimi Nauczycielami do Wielkich Porządków.

15 września pięć grup wyposażonych w gumowe rękawice i worki na śmieci, wyruszyło sprzątać drogi dojazdowe do Ośrodka oraz przylegające do nich tereny leśne.

Sprzątaliśmy nasze najbliższe okolice, a tym samym dołączyliśmy do innych grup Uczestników Sprzątania Świata. Niedaleko od nas leśne tereny oraz okolice wokół mniejszych miejscowości sprzątali Uczniowie z Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Drawnie....

Niestety pomimo naszego corocznego zaangażowania w akcję  - śmieci było co niemiara!

Dominowały papiery, puszki, butelki plastikowe oraz szklane. Te ostatnie wyrzucone na łąkę lub do lasu rozkładały by się aż przez 4000 lat!

Śmieci było tak dużo, że już po godzinie pracy nasze worki były zapełnione.... Pomimo nawału pracy humory nam dopisywały i wszyscy do ostatniej chwili byli uśmiechnięci. A po tych "Wielkich Porządkach" wróciliśmy do Ośrodka, aby podsumować naszą Akcję.

Każdy chciał opowiedzieć o swojej pracy... i gdy troszkę odpoczęliśmy, to okazało się, że pamiętali o nas Przyjaciele z Nadleśnictwa w Drawnie!! Nasza Dobra Znajoma - pani Ilona Herba przyjechała do Zamku i przywiozła przepyszne kiełbaski, które wszyscy z wielkim apetytem spożyli podczas (pierwszego w tym roku szkolnym) Zamkowego Ogniska.

A potem nadszedł czas pożegnania i ustalenia terminów następnych spotkań...

Serdecznie dziękujemy Pracownikom Nadleśnictwa w Drawnie za wsparcie oraz pomoc podczas naszych Ekologicznych Akcji! Mamy nadzieję, że już niebawem znowu spotkamy sie na jakiejś leśnej ścieżce, gdzie wspólnie będziemy odkrywać tajemnice szumiącego lasu....

A więc, do zobaczenia na leśnych ścieżkach... my już tam jesteśmy!

Przeczytano: 293 razy. Wydrukuj|Do góry