"Każdy ma prawo do szczęścia i swego miejsca w społeczeństwie" - M. Grzegorzewska

Aktualności

04 lipca 2017 06:48 | Aktualności

Uwaga! Uwaga! Informacja z ostatniej chwili, która ucieszy wszystkich Przyjaciół naszego Ośrodka!Drodzy Państwo, szanowni Rodzice, kochane Dzieci, pomimo że rozpoczęły się wakacje, mamy dla Was bardzo dobrą nowinę! Jest to wiadomość dosłownie z „ostatniej chwili”…

Dzisiaj mieliśmy przyjemność gościć w naszym Zamku bardzo ważnych Gości – odwiedzili nas minister w Kancelarii Premiera pan Paweł Szefernaker, wojewoda zachodniopomorski pan Krzysztof Kozłowski, starosta choszczeński pan Adam Andriaszkiewicz oraz pan Henryk Bokun radny powiatu choszczeńskiego.

Nasi Goście „przywieźli” nam wspaniałą wiadomość – już w najbliższym czasie uruchomione zostaną środki finansowe z gabinetu pani Premier Beaty Szydło, na remont dachu naszego Zamku! (pieniądze będą pochodzić z rezerwy ogólnej budżetu państwa)

Nasi znamienici Goście po rozmowie z panią Dyrektor i obejrzeniu naszej Placówki spotkali się z pracownikami Ośrodka…

 

Po powitaniach w Sali Dębowej, głos zabrał pan minister Paweł Szefernaker, który oficjalnie przedstawił wszystkim zgromadzonym osobom wspaniałą informację...

...po przeprowadzeniu wcześniejszych rozmów z panią Premier, podjęto decyzję o przyznaniu ponad miliona złotych na remont dachu w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. M. Grzegorzewskiej w Niemieńsku!

Środki finansowe zostaną niebawem „uruchomione” i rozpocznie się proces remontu. Dzięki wsparciu pana Wojewody przebieg tego procesu ma się odbyć „szybko i już niebawem nasz Zamek ma otrzymać piękny nowy dach”!

         

Tę radosną nowinę potwierdził także pan Starosta Choszczeński, który zapewnił, że do końca roku cały proces remontowy zostanie zakończony, a On osobiście – jako Starosta – „bardzo cieszy się z faktu, że ten piękny zabytkowy obiekt zostanie wyremontowany. I ma nadzieję, że remont dachu będzie początkiem dalszych prac, które są do zrealizowania w Niemieńsku”.

Podczas dalszej części spotkania, które miało bardzo miły i sympatyczny charakter, był też czas na wspólne rozmowy i żarty z wszystkimi pracownikami Ośrodka, ale była to także okazja do poważnych rozmów o kształcie i sposobie dalszego funkcjonowania Placówki.

  

Żegnając naszych Gości, pani Dyrektor, w imieniu całego Zespołu, wszystkich Dzieci oraz ich Rodziców serdecznie podziękowała za „tak wspaniałą nowinę” oraz zaprosiła przybyłych Gości na ponowne „odwiedziny w Zamku”, który będzie już wówczas „błyszczał świetnością” po przeprowadzonym remoncie dachu….

Serdecznie dziękujemy Pani Premier, panu Ministrowi, przybyłym Gościom oraz wszystkim Ludziom Wielkiego Serca, którzy przyczynili się do podjęcia tak ważnej dla nas wszystkich decyzji.

Pozostaje nam życzyć wszystkim Państwu radosnych wakacji, a nam samym – jak najwcześniejszego rozpoczęcia remontu!

Bądźcie Państwo z nami, naprawdę warto! W naszym Zamku zawsze dzieje się coś ciekawego!  

A teraz zapraszamy Państwa do lektury na innych stronach internetowych..., oczywiście są to wypowiedzi o naszej wspaniałej Nowinie!


Przeczytano: 757 razy. Wydrukuj|Do góry