"Każdy ma prawo do szczęścia i swego miejsca w społeczeństwie" - M. Grzegorzewska

Aktualności

03 lipca 2017 10:30 | Aktualności

Wakacje! Niech żyją Wakacje!No i nadszedł wreszcie ten długo oczekiwany przez wszystkich Uczniów dzień – dzień zakończenia roku szkolnego – a tym samym Pierwszy Dzień Wakacji!

Chcieliśmy, aby ten szczególny dzień zapamiętali wszyscy…, minął przecież długi rok nauki i zabawy, ale też i ciężkiej i wytrwałej pracy. A ponieważ nasi Milusińscy robili dosłownie wszystko (albo i jeszcze więcej niż wszystko), aby to był szczególny dzień – dlatego też, możemy się pochwalić, że tegoroczne Zakończenie Roku Szkolnego było wyjątkowo wesołe i pełne niespodzianek….

Już od samego początku było bardzo „inaczej” – gdy wszyscy wchodzili na zamkowy hol, okazało się, że wchodzą do specjalnej klasy, gdzie w równych rzędach stały szkolne ławeczki, wśród których przechadzała się nerwowo „pani Profesor”… , wszyscy myśleli, że za moment rozpocznie się lekcja…. Jeśli chcecie Państwo zobaczyć co się działo później-to posłuchajcie….

Nasz ostatni w tym roku apel, rozpoczął się, tak jak zaplanowaliśmy punktualnie o godzinie 10, kiedy po odśpiewaniu hymnu narodowego, głos zabrała Dyrektor Placówki pani Agnieszka Korzeniewska. Ucichły wówczas wszystkie radosne rozmowy i tylko co chwilę rozlegały się głośne oklaski – to nasi Podopieczni razem ze swoimi nauczycielami i wychowawcami głośnymi brawami witali licznie przybyłych Gości. A gości mieliśmy bardzo dużo – przyjechali Rodzice, Opiekunowie, zaszczycił nas swoją obecnością wiceprzewodniczący Rady Powiatu Choszczeńskiego pan Jan Kuźmiński.

Pani Dyrektor powitała wszystkich Gości i od tego momentu rozpoczął się wielki „szkolny show”! Okazało się, że to tym razem nasi roześmiani Uczniowie przygotowali specjalną, ostatnią w tym roku szkolnym lekcję!

Rozpoczęła się część artystyczna Apelu. Nasi Milusińscy wspaniałą, bardzo wesołą inscenizacją podziękowali swoim wszystkim Nauczycielom za całoroczną pracę i opiekę. Były wierszyki, były także wesołe piosenki-bo przecież już za chwilkę zaczną się WAKACJE!

Po gromkich oklaskach, jakimi uczestnicy Apelu nagrodzili naszych Uczniów, głos zabrała ponownie pani Dyrektor. Nadszedł czas na serdeczne podziękowania dla naszych Przyjaciół-wszystkich osób, które nam pomagały i wspierały naszą pracę w ciągu całego roku….

A Dzieci z wypiekami na twarzach już czekały na dalszy ciąg Apelu – i gdy tylko ucichły brawa, którymi młodzież dziękowała za pracę, rozpoczęła się druga część przedwakacyjnych występów. Wszyscy wspólnie śpiewaliśmy radosne piosenki, oglądaliśmy skecze i inscenizacje. Bawili się wszyscy, nawet nasi Goście, bo przecież Oni także kiedyś chodzili do szkoły i Oni także pamiętają takie chwile…

I wówczas okazało się, że w tym szczególnym dniu postanowił nas odwiedzić Przyjaciel wszystkich Dzieci w Zamku – pan Rolf Rozenkranz z Klubu Rotarian Hamburg Hafentor! Wszyscy powitaliśmy specjalnego Gościa, któremu w sposób szczególnie ciepły podziękowała pani Dyrektor. Musicie wiedzieć Państwo, że to właśnie dzięki wielkiemu wsparciu od Ludzi Wielkiego Serca z Hamburga, nasi Uczniowie mogli korzystać z tak wielu, atrakcyjnych zajęć – to dzięki finansowemu wsparciu naszego Stowarzyszenia, Dzieci przez cały rok szkolny brały udział w dodatkowych zajęciach hipoterapii, dogoterapii, fizjoterapii, logopedii oraz specjalnych, cotygodniowych  zajęć na basenie Wodny Raj.

A potem rozpoczęła się ta oficjalna część Apelu, na którą wszyscy czekali cały rok! Rozpoczęło się wręczanie świadectw – były to chwile bardzo wesołe, ale także pełne zadumy i wzruszeń – to wówczas, kiedy żegnaliśmy naszych najstarszych Uczniów, którzy kończyli naukę w naszym Zamku…

Wszyscy, dosłownie wszyscy, mieli uśmiechnięte buzie. Każde Dziecko razem z otrzymywanym świadectwem otrzymywało specjalną nagrodę za swoją całoroczną naukę. Były piękne kwiatki, uściski oraz pocałunki. Wszyscy chcieli w sposób szczególny podziękować za pracę  i pożegnać się na dwa miesiące…

 

Po uroczystości wręczania świadectw, pani Dyrektor podziękowała wszystkim Uczniom za cały rok ciężkiej pracy, z kolei nauczyciele, wychowawcy oraz cały zespół obsługi placówki usłyszeli słowa gorących podziękowań za trud i zaangażowanie podczas codziennej krzątaniny, dzięki której nasz Zamek tak wspaniale funkcjonuje….

A gdy uroczystość zbliżała się ku końcowi, okazało się że czeka na nas jeszcze jedna WIELKA SŁODKA, WAKACYJNA NIESPODZIANKA!

Głos zabrała pani Grażyna (mama naszego przesympatycznego Urwisa – Dominika), która w sposób szczególnie wzruszający podziękowała za 15 lat pracy i opieki nad Synem. Pani Grażyna razem z panią Dyrektor  zaprosiła wszystkich Uczniów i Gości na Specjalną Wakacyjną Porcję Słodkości! Okazało się bowiem, że na ten Dzień pani Grażyna przygotowała i przywiozła WIELKI ZAMKOWY TORT!

 

Poczęstunek odbył się oczywiście w Sali Dębowej, gdzie wszyscy mogli skosztować słodkich pyszności, była to także wspaniała okazja to wspólnych wspomnień, żartów oraz pożegnań przed wyjazdem.

         

I w tak, drodzy Państwo, w ten radosny i wesoły sposób rozpoczęły się WIELKIE ZAMKOWE WAKACJE!   

A potem rozpoczęły się wyjazdy, pożegnania, uściski, pozdrowienia – to nasi Uczniowie szykowali się do wakacyjnego  wypoczynku….

A gdy już ostatni Uczeń pożegnał się ze swoimi opiekunami, na holu zrobiło się dziwnie cicho i pusto,  a w zaciszu biura, nasz Specjalny Gość z Hamburga, razem z panią Dyrektor już rozpoczęli planowanie przyszłej pracy…, bo przecież, to tylko dwa miesiące i nasi Podopieczni powrócą do Zamku….  A tutaj wszystkie Dzieci są cały rok uśmiechnięte i cały czas coś się radosnego dzieje… przyznajcie Państwo sami…   

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć...

Przeczytano: 378 razy. Wydrukuj|Do góry