"Każdy ma prawo do szczęścia i swego miejsca w społeczeństwie" - M. Grzegorzewska

Aktualności

30 czerwca 2017 16:12 | Aktualności

Tuż, tuż przed Wakacjami…, ale jeszcze w Szkole, czyli opowieść o Dzieciach, Stowarzyszeniu, wyjazdach i wakacyjnych pożegnaniach.Ponieważ możemy uznać, że rok szkolny 2016/2017 właśnie się zakończył, chcielibyśmy pokazać Państwu, jak nasi Milusińscy spędzali dosłownie ostatnie dni przed uroczystym zakończeniem roku szkolnego….

Dwa dni przed „końcówką zajęć” grupa naszych Uczniów wybrała się na „Brzezińskie lato” – przesympatyczną imprezę organizowaną przez Dom Pomocy Społecznej, oczywiście w Brzezinach!

Spędziliśmy tam bardzo miłe chwile, była to także okazja do spotkania się z kilkoma naszymi byłymi Uczniami... Podczas wyjazdu nikt się nie nudził, bowiem, jak co roku humory wszystkim dopisywały, zabawa była wspaniała, a o naszych wrażeniach niech świadczą uśmiechnięte buzie Wychowanków….

Jeszcze dzień wcześniej, w Zamku rozmawialiśmy z wszystkimi Uczniami o bardzo ważnej rzeczy – o bezpieczeństwie podczas letniego wypoczynku.Okazało się, że wszyscy uczniowie są bardzo świadomi niebezpieczeństw, na jakie mogą się natknąć podczas wakacji…, i wszyscy wiedzą jak się zachować w „kryzysowej sytuacji”.

Spotkanie pomimo, że dotyczyło bardzo poważnych rzeczy przebiegało w bardzo radosnej atmosferze, tym bardziej, że Uczniowie mogli przećwiczyć osobiście na specjalnym „fantomie” zasady udzielania pierwszej pomocy.

Tego „specjalnego pomocnika do nauki przeprowadzania reanimacji”, nasz Ośrodek otrzymał kilka dni przed końcem roku szkolnego – był to prezent za uczestnictwo podczas specjalnego szkolenia, w którym uczestniczyli nasi nauczyciele…

Nie możemy nie wspomnieć o wspaniałej imprezie "Piknik na Drawniku", organizowanej przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Drawnie, na który oczywiście zostaliśmy zaproszeni i dzięki temu nasi Podopieczni spędzili bardzo wesoło całe przedpołudnie.... Było bardzo wesoło i radośnie, jak na każdym pikniku organizowanym przez naszych Przyjaciół z Drawna. Zobaczcie Państwo sami...

Dzieci nie mogły także zapomnieć o swoich „kosmatych przyjaciołach”! Stowarzyszenie „Zamek Dzieciom” zafundowało dodatkowe zajęcia z hipoterapii i dogoterapii. I tym sposobem, w ostatnie dni roku szkolnego, prawie codziennie Zamkowe Rozrabiaki widziały się z konikami w Zarańsku.

Wszyscy byli z tego powodu bardzo szczęśliwi – a szczególnie Buła i jej czworonożni towarzysze…, Pasztet, Stefan i reszta sympatycznej oranżerii. Zorganizowane wyjazdy (ostatni wyjazd odbył się dzień przed końcem roku) były okazją aby wziąć udział w zajęciach hipoterapii, pojeździć bryczką, no i oczywiście pożegnać się na czas wakacji z pupilami w stajni….

W ostatnie dni czerwca odbyły się także spotkania z dogoterapii - nasze Stowarzyszenie „zaszalało”, ale czegóż się nie robi dla naszych Uczniów!

Wszyscy Uczniowie mieli okazję spotkać się z Amber i Rubi, i były to spotkania podczas których nie było już dziecka, które bałoby się piesków…..

A pamiętacie  Państwo pierwsze spotkania? Jeśli nie, spójrzcie proszę na zdjęcia na naszej stronie – dzisiaj nikt się już nie obawiał sympatycznych „czworonożnych terapeutów” – były wręcz przytulania, drapania za uchem, no i oczywiście pożegnanie na czas wakacji….

Nie sposób nie wspomnieć także o naszym ostatnim przedwakacyjnym grillu, podczas którego było bardzo wesoło, była to także okazja, aby przypomnieć sobie wszystkie tegoroczne imprezy, które odbyły się w naszym Zamku...

Widzicie Państwo, że w tych ostatnich dniach działo się bardzo, bardzo dużo-po prostu nie nadążaliśmy się wszystkim chwalić.

A, jeszcze było pakowanie się na wakacyjny wyjazd, no i oczywiście przygotowania do Uroczystego Zakończenia Roku Szkolnego, o którym opowiemy już niebawem…   

a teraz zapraszamy do szalonego przeglądu zdjęć, z tych kilku szalonych dni...

Przeczytano: 365 razy. Wydrukuj|Do góry