"Każdy ma prawo do szczęścia i swego miejsca w społeczeństwie" - M. Grzegorzewska

Aktualności

31 maja 2017 22:47 | Aktualności

Opowieść o Wielkim Zamkowym Festynie, podczas którego wszyscy byli bardzo uśmiechnięci i ..., zobaczcie Państwo sami.

 

Wydawało się, że to będzie "normalny", spokojny dzień w Zamku.... Ale oczywiście tak nie było! Tak ważny dzień, w którym do Ośrodka przyjeżdżają Rodzice, nie może być dniem spokojnym. Tym bardziej, że wszyscy Uczniowie już dużo wcześniej przygotowywali się do Wielkiego Rodzinnego Festynu w Zamku!

Już od samego rana wszyscy byli bardzo przejęci - Dzieci wiedziały, że do Zamku już jadą ich Rodzice, z kolei Nauczyciele także wszędzie biegali i "dopracowywali" ostatnie szczegóły strojów swoich Podopiecznych, poprawiali dekoracje, przygotowywali muzykę do występów..., wszyscy chcieli wypaść przed Gośćmi jak najlepiej. Dlatego w każdym kącie Zamku coś się działo, było bardzo gwarnie i wesoło.

Przed uroczystym Apelem, w każdej klasie odbyły się spotkania Rodziców z Nauczycielami, była to wspaniała okazja, aby dowiedzieć się jak sprawują się Uczniowie, co sprawia im największe problemy oraz oczywiście, jakie odnieśliśmy wspólne sukcesy... 

         

A punktualnie o 9.30 wspólnie z licznie przybyłymi Gośćmi rozpoczęliśmy Zamkowy Festyn, który był dedykowany głównie wszystkim Mamom. Bo nie wiem, czy Państwo wiecie, to właśnie w tym dniu wypadał ten jeden, jedyny, szczególnym dzień - Dzień Mamy.

I to właśnie w tym dniu, nie było ucznia w Zamku, który nie byłby specjalnie ubrany i który nie występowałby przed ukochanymi Mamami.

         

Rozpoczęły się występy artystyczne, podczas których wszystkie klasy przedstawiły przygotowany wierszyk, piosenkę, taniec, była nawet bardzo humorystyczna inscenizacja teatralna....

Było bardzo kolorowo, bardzo wesoło i bardzo radośnie. Wszyscy Goście a także pozostali pracownicy Ośrodka głośno bili brawo, a niekiedy nawet, wspólnie z młodymi Wykonawcami śpiewali piosenki.

Z kolei Dzieci były bardzo dumne, gdyż pomimo ogromnej tremy, wszystkie klasy wypadły wspaniale....

A potem, w takim dniu, nie mogło oczywiście zabraknąć kwiatów, kolorowych laurek, wspaniałych życzeń oraz buziaczków. Bo to przecież był Dzień Mamy!

Po wspaniałych występach, gdy Uczniowie byli już troszkę zmęczeni, zaprosiliśmy wszystkich na przepyszny, słodki poczęstunek.

Wszystkie Dzieci razem z Rodzicami spędzili bardzo miło i "bardzo słodko" czas w naszej Zamkowej Stołówce. Każdy znalazł dla siebie coś pysznego...

A gdy wszyscy wrócili ze stołówki i myśleli, że to już koniec atrakcji, okazało się że "pojawiła się, nie wiadomo skąd"... pani Iwonka!

Okazało się, że pani Iwona i pani Ewa przygotowały dla wszystkich uczestników Spotkania specjalne zabawy!

I dopiero wtedy się zaczęło! Były wspólne pląsy, były piosenki i rytmiczne podskoki, skądś znalazły się bardzo dziwne instrumenty, na których grały Dzieci... oraz już po chwili, także Rodzice!

 

A to wszystko odbywało się  w bajecznej oprawie Batti Strauss. Było mnóstwo, mnóstwo śmiechu.

        

Ale to jeszcze nie wszystko, bo okazało się, że na uczestników Zamkowego Spotkania czeka jeszcze radosna zabawa z wielką kolorową chustą!

Dopiero wtedy okazało się, że nasi Rodzice także lubią się czasem powygłupiać i pobawić. Wszystkim do końca zajęć dopisywały wspaniałe humory.... A temu wszystkiemu, przyglądała się z boku Mała Hania, która od czasu do czasu cichutko śpiewała jakąś piosenkę dedykowaną dla naszych Mam.

        

Po tak wesołych harcach nadszedł czas na Spotkanie Rodziców z panią Dyrektor. Wszyscy przybyli Goście przeszli do Sali Dębowej, gdzie już czekała na nich pani Agnieszka oraz aromatyczna kawa i pyszne ciasteczka. Na początku spotkania Rodzice wzięli udział w szkoleniu "O bezpieczeństwie dzieci podczas korzystania z Internetu". Temat szkolenia był bardzo poważny, ale też "bardzo na czasie", gdyż nawet sobie nie zdajemy sprawy, ale nasi Milusińscy spędzają coraz więcej czasu "buszując w Sieci".

        

Po szkoleniu naszedł czas na omówienie wielu bardzo ważnych spraw związanych z dalszym funkcjonowaniem Placówki oraz oczywiście była to także okazja, aby pochwalić się sukcesami naszych Podopiecznych. Rodzice dowiedzieli się co zostało zrealizowane w bieżącym roku szkolnym, oraz co planujemy robić już od września (a więc bardzo niedługo).

Rozmowa przebiegała w bardzo miłej i ciepłej atmosferze i gdy nadszedł czas pożegnań, widać było, że niektórzy Rodzice naprawdę bardzo dobrze bawili się podczas Festynu i wcale nie maja ochoty na powrót do domu.... To było bardzo miłe i sympatyczne.

Dziękujemy wszystkim Gościom za przybycie, dziękujemy za wspólną, wspaniałą zabawę. Mamy nadzieję, że podczas następnego Festynu także wszystkie buzie będą radosne i uśmiechnięte.

Do zobaczenia!

A teraz zapraszamy jeszcze do naszej galerii zdjęć.

część 1

część 2

Przeczytano: 508 razy. Wydrukuj|Do góry