"Każdy ma prawo do szczęścia i swego miejsca w społeczeństwie" - M. Grzegorzewska

Aktualności

19 maja 2017 14:30 | Aktualności

Jeszcze raz Dzień Ziemi, ale tym razem w doborowym towarzystwie, czyli co przygotował nam pan Adam....Wprawdzie Międzynarodowy Dzień Ziemi obchodziliśmy już dawno temu, ale jest to tak ważne Święto, że postanowiliśmy obchodzić je także w kolejnych dniach!

Nasi Młodzi Zamkowi Ekolodzy są bardzo zaangażowani w ochronę przyrody i w takie szczególne dni podejmują różne inicjatywy, wykonują całą masę zadań, które mają na celu ukazanie naszej więzi z otaczającym nas środowiskiem przyrodniczym. Tak więc, jak co roku, nasza szkolna społeczność bardzo aktywnie włączyła się w organizację i przebieg tego Święta.

Była to także wspaniała okazja, aby ponownie gościć w naszej szkole, przesympatycznego  pana Adama Wasieczkę, pracownika zaprzyjaźnionego z naszym Ośrodkiem Nadleśnictwa Głusko. Pan Adam, jak zawsze - w bardzo  ciekawy sposób, przekazał nam mnóstwo wiedzy o przyrodzie. Tym razem opowieści dotyczyły zagrożeń leśnych...

"...Pożary są głównym i najniebezpieczniejszym zagrożeniem dla naszych lasów...",  mówił pan Adam... "Ogień szybko ogarnia ogromne połacie drzewostanów, doszczętnie niszcząc trwające od wieków działanie przyrody. A po pożarze las odradza się przez dziesiątki lat! Pamiętajmy o niebezpieczeństwach, jakie powstają na przykład, podczas rozpalania ogniska w lesie!".

Na zakończenie tej bardzo pouczającej pogadanki wspólnie obejrzeliśmy film i wykonaliśmy kilka zadań. Jak zwykle, podczas spotkań z panem Adamem, było bardzo ciekawie, przy okazji dowiedzieliśmy się o wielu leśnych ciekawostkach....

Były też NIESPODZIANKI! Nadleśnictwo Głusko, z okazji tego wyjątkowego, obchodzonego na całym świecie Święta, podarowało naszej Szkole piękne kwiatki, które upiększyły teren przed naszym Zamkiem.

            

Z kolei, my przygotowaliśmy skrzynki i donice dla kwiatków, potem z wielką ochotą ukwieciliśmy teren..., a teraz systematycznie podlewamy rabatki i podziwiamy naszą piękną, kolorową NIESPODZIANKĘ z Głuska.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom Nadleśnictwa za wspaniałe sadzonki kwiatków oraz panu Adamowi, za organizację ciekawych zajęć. Dziękujemy także za przekazane ciekawe książeczki - na pewno je wykorzystamy podczas naszych kolejnych ekologicznych zajęć. 

Dziękujemy i do zobaczenia!

Przeczytano: 500 razy. Wydrukuj|Do góry