"Każdy ma prawo do szczęścia i swego miejsca w społeczeństwie" - M. Grzegorzewska

Aktualności

25 marca 2017 21:47 | Aktualności

Ojej, tyle się u nas dzieje! Zupełnie zapomnieliśmy opowiedzieć, jak żegnaliśmy zimę i witaliśmy...Ojej, tyle się u nas dzieje, że prawie zapomnieliśmy opowiedzieć Państwu, jak witaliśmy Wiosnę.... A to był przecież tak radosny dzień!

Rano, gdy na dworze było jeszcze trochę chłodno (wiadomo "W marcu, jak w garncu") wszystkie Zamkowe Urwisy spotkały się w Sali Dębowej. A tam czekała na wszystkich Wiosenna Niespodzianka - okazało się, że pani Agnieszka razem z panem Sylwkiem przygotowała specjalne Wiosenne Zajęcia!

Oczywiście wszyscy uczniowie razem ze swoimi nauczycielami już dużo wcześniej przygotowywali sie na to szczególne spotkanie z Panią Wiosną. Dlatego, w Sali raptem zrobiło się bardzo kolorowo i wesoło. Wszystkie buzie były uśmiechnięte, pojawiły się wielkie kolorowe transparenty i mnóstwo wesołych kwiatów...

było tak radośnie, że aż Marzannie, która symbolizowała odchodzącą Zimę zrobiło się wstyd i schowała się w najdalszy kąt...

 

A potem, potem zaczęła się wspólna zabawa! Czegóż tam nie było - były wiosenne opowiadania, były piosenki i wierszyki. Okazało się, że większość naszych Zamkowych Urwisów wie bardzo dużo o zmianach zachodzących wokół nas i wprawdzie wszystkie Dzieci bardzo lubią Zimę, ale Pani Wiosna rozbudza w nas zapał i chęć do pracy, nauki, no i oczywiście zabawy!

Dlatego, już nawet podczas zajęć, był wokół nas las rąk - to wszyscy Uczniowie chcieli coś wesołego opowiedzieć o nowej porze roku.

I gdy przyszedł czas na Wiosenne Zagadki, to okazało się, że każdy Uczestnik wspólnej zabawy rewelacyjnie daje sobie radę z nawet najtrudniejszymi pytaniami.

A wiosenne rysunki, które wykonali uśmiechnięci Uczniowie były tak wspaniałe, że trzeba było z nich zrobić specjalną Wiosenną Galerię!

Raptem, nie wiadomo kiedy, mocniej zaświeciło słoneczko..., za oknami zrobiło się wesoło i jakoś tak wiosennie..., aż trudno było usiedzieć w miejscu. Wszyscy postanowili wyjść przed Zamek...,przeszliśmy wszyscy Wielkim Wiosennym Korowodem wokół Zamku... i wówczas okazało się, że czeka na nas jeszcze jedna Niespodzianka!

To pani Dyrektor, zorganizowała pierwsze w tym roku, prawdziwie Wiosenne Spotkanie Grillowe!

                  

W naszym Zamkowym Kąciku zobaczyliśmy już rozpalone palenisko, nad którym przypiekały się, pachnące z daleka, "pierwsze wiosenne kiełbaski"! Oczywiście bardzo przydały się kolorowe transparenty i wesołe kwiaty. Nasi pomysłowi Uczniowie bardzo szybko zajęli się udekorowaniem placu i już po chwili wokół zrobiło się bardzo, ale to bardzo wiosennie. Zobaczcie Państwo sami...

 

Humory dopisywały wszystkim, a najbardziej wytrwali Zamkowi Poszukiwacze znaleźli nawet, tuż obok nas, pierwsze wiosenne kwiatki.

     

A gdy wszyscy skończyli podziwiać Zamkowe Przebiśniegi, okazało się, że kiełbaski są już gotowe... i wszyscy są bardzo głodni. Gorące, z lekko chrupiącą skórką, kiełbaski wręcz błyskawicznie znikały z rusztu. Pałaszowali wszyscy... i duzi i mali..., aż się ponajadali...

wiosna_58.jpg

Słoneczko coraz bardziej przygrzewało, a wokół nas (na początku nieśmiało, a potem coraz głośniej) słychać było radosny świergot ptaszków, które chyba postanowiły razem z nami wesoło powitać Panią Wiosnę... My po cichu odejdziemy od grupy naszych Zamkowych Łobuzów..., tam przy grillu będzie jeszcze mnóstwo śmiechu, śpiewu i różnych zabaw...

Ale już wszyscy wiemy, że gdyby nawet, jeszcze któryś dzień powitał nas brzydką pogodą, to i tak nie zepsuje to naszych humorów - bo wszyscy wiemy, że znowu zawitała do nas Młoda i Wesoła Wiosenka!

Bądźcie Państwo z nami, a sami przekonacie się, że wszyscy mamy prawdziwie wiosenne nastroje i jesteśmy pełni zapału do pracy i zabawy!

A, a Marzanna pożegnała się z nami, i obiecała że za rok znowu nas odwiedzi - i że też będzie bardzo wesoło!

Przeczytano: 301 razy. Wydrukuj|Do góry