"Każdy ma prawo do szczęścia i swego miejsca w społeczeństwie" - M. Grzegorzewska

Aktualności

24 listopada 2016 06:33 | Aktualności

Spotkanie z Pszczółką w Gminnej Bibliotece w Drawnie...
Kilka dni temu Uczniowie z naszego Ośrodka, w ramach Projektu Edukacyjnego pt. „Książka moim przyjacielem” wybrali, pod opieką pani Tereski, do Biblioteki Publicznej w Drawnie. Wizyta miała na celu zapoznanie z Biblioteką i jej wielkim księgozbiorem. Dla większości uczniów była to pierwsza wizyta w takim ciekawym miejscu.

Jak zawsze podczas tego typu spotkań nasi Uczniowie byli wszystkim bardzo zainteresowani....  Młodzi Czytelnicy z Zamku zapoznali się z rozkładem pomieszczeń Biblioteki, wypożyczalnią z mnóstwem książek dla dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych, poznały nowoczesną czytelnię komputerową.

Każdy uczestnik wycieczki miał okazję dowiedzieć się jak można zostać czytelnikiem biblioteki, oraz jak wypożyczać książki.

Te  wszystkie wiadomości przekazała nam sympatyczna Pani Basia – pracownik Biblioteki Publicznej w Drawnie. Pani Basia przygotowała również, specjalnie  dla nas, "zajęcia z książką". Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali "Bajki o odważnej pszczole".

Potem odpowiadali na pytania o Pszczółce, która była bohaterem usłyszanej bajki, rozwiązywali zagadki obrazkowe, kolorowali kredkami szablony.

        

A ponieważ baśń była o życiu pszczół, pani Basia przygotowała nam niespodziankę - mieliśmy okazję oglądać prawdziwy pszczeli plaster (taki prosto z ula)!

Końcowym etapem zajęć było samodzielne wykonanie przez naszych Uczniów papierowej pszczółki.... To właśnie wówczas okazało się, że nasi Podopieczni są nie tylko uważnymi słuchaczami, ale mają także ogromne zdolności plastyczne. Albowiem, już po kilku chwilach, zaczęły powstawać wesołe, bardzo kolorowe, małe pszczółki...

Na zakończenie spotkania wszyscy Uczniowie otrzymali słodkości od pani Reginy – Dyrektora Biblioteki i zaproszenie do korzystania z księgozbioru, z kolei Dzieci w podziękowaniu za wesołe i ciekawe zajęcia wręczyły pani Basi kwiatka (być może na wiosnę usiądzie na nim Pszczółka z czytanej bajki....

Nasz pobyt  "wśród książek" przebiegł w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze, na pewno jeszcze nie raz odwiedzimy Drawieńską Bibliotekę i tajemnicze regały, pełne ciekawych książek. Bo przecież wszyscy bardzo lubimy czytać książeczki z pięknymi, kolorowymi ilustracjami.

Serdecznie dziękujemy pani Basi za organizację zajęć i miłe "Spotkanie z książką", to była bardzo ciekawa lekcja!

Przeczytano: 472 razy. Wydrukuj|Do góry