31 maja 2016 23:34 | Aktualności

To było bardzo wesołe spotkanie i długo przygotowywana niespodzianka dla wszystkich Rodziców, zapraszamy na opowieść o Zamkowym Festynie.

Każde Dziecko wie, że jeśli coś je boli, jeśli  źle się poczuje, albo ma po prostu „zły dzień”… to zawsze może szukać pomocy u swojej Mamy lub u swojego Taty. Nasi Rodzice zawsze nas zrozumieją, przytulą, pocieszą, spowodują że w nawet najbardziej pochmurny dzień zaświeci nam  słoneczko.

To właśnie dlatego, wszyscy ale to wszyscy, tak bardzo kochamy swoje Mamy i swoich Tatusiów. I to właśnie dlatego nasi Młodzi Mieszkańcy Zamku postanowili przygotować  specjalną niespodziankę dla swoich Rodziców.

Przygotowania do tego szczególnego dnia trwały dużo, dużo wcześniej…. Dzieci uczyły się wierszyków i wesołych piosenek, sprawdzały swoje umiejętności na próbach (występowali wszyscy, bo to przecież miała być niespodzianka dla kochanej Mamy i kochanego Taty!). Wszędzie słychać było tupot stóp i radosne pokrzykiwania....

Z kolei Panie Nauczycielki razem z „małymi zamkowymi rączkami” przygotowywały bajecznie kolorowe dekoracje… oraz specjalne zajęcia… jakie, przekonacie się Państwo za chwilę!

I wreszcie nadszedł ten dzień - 25 maj -  dzień, w którym w naszym Zamku rozpoczął się Wielki Rodzinny Festyn!

Od samego rana wszyscy poprawiali stroje, gdzieś z boku były jeszcze ostatnie próby wierszyków… i punktualnie o 9.30 zamkowy holl zapełnił się, tak oczekiwanymi przez wszystkich Gośćmi oraz oczywiście bardzo przejętymi Uczniami.

Festyn rozpoczęła pani Dyrektor, która po powitaniu i złożeniu najserdeczniejszych życzeń dla Rodziców, zaprosiła wszystkich do Wielkiej Zabawy.  Zamkowy Festyn się rozpoczął!

Na początku spotkania Rodziców czekała prawdziwa niespodzianka – każda klasa przygotowała mini-występ. Tak więc, każdy Rodzic mógł zobaczyć „swoją Pociechę”, jako prawdziwego aktora!

A naprawdę było na co popatrzeć! Były wierszyki, była prawdziwa Kaczka Dziwaczka, były radosne piosenki, które porywały do wspólnego śpiewania całą salę.

Rodzice nagrodzili występy gromkimi brawami, z kolei Dzieci obdarowały swoich najbliższych prezencikami, które same przygotowały podczas zajęć.

Po części artystycznej pani Dyrektor zaprosiła wszystkich Rodziców na spotkanie w Sali Dębowej. Była to wspaniała okazja do rozmowy o tym co robiliśmy przez cały rok, co planujemy w najbliższej przyszłości, z jakimi problemami borykamy się podczas naszej codziennej pracy, jakie odnieśliśmy sukcesy.

A gdy spotkanie tylko dobiegło do końca, na Rodziców już czekały kolejne atrakcje! Zostali „porwani na różne zamkowe zajęcia”, w różne „nietypowe miejsca”... Dzięki tym odwiedzinom w Zamkowych Pracowniach nasi Przyjaciele-Rodzice Zamkowych Urwisów-mogli na własne oczy zobaczyć, jak pracują ich Dzieci.

Odwiedziliśmy gabinet rehabilitacyjny, gdzie pan Przemek zademonstrował jak przebiegają zajęcia korekcji  wad postawy; wspólnie z panem Waldkiem pobawiliśmy się w Sali Integracji Sensorycznej;

z kolei pan Karol „wyciszył” nas w Sali Doświadczania Świata, tak aby pani Ewa i pani Gosia mogły porwać Gości do świat „glinianego królestwa” do Pracowni Ceramicznej…. I to nie był koniec „spaceru z Rodzicami”, bo tuż po wyjściu z pracowni oczekiwała pani Tereska, która w swojej klasie  „przeniosła wszystkich w wirtualny świat”- bo to właśnie tutaj Dzieci w Zamku pracują wykorzystując  supernowoczesne urządzenie – interaktywną tablicę.

I gdy po takiej dawce „naukowego wysiłku” , pan Piotr zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy, to wiadomo było, że będzie to okazja do wspólnych harców na Zamkowym Boisku. To właśnie tutaj niektórzy Panowie (Tatusiowie) mieli okazję „zmierzyć się” ze swoimi Dziećmi podczas prawdziwych sportowych rozgrywek.

„Wyciszeniem i odpoczynkiem” dla wszystkich było jeszcze spotkanie z panią Iwoną, która razem z Dziećmi przedstawiła Zabawy Metodą Batti Strauss… były pląsy i wdzięczne podskoki.

Z kolei, my oprowadzając naszych Specjalnych Gości i wspólnie  spacerując po Zamku i najbliższym otoczeniu, mieliśmy okazję pochwalić się naszym nowym projektem (którym zajmuje się Stowarzyszenie Zamek Dzieciom) – przedstawiliśmy nasz Zamkowy Kącik Rekreacyjny…, który lada dzień będzie już ukończony!

Po takim wysiłku wszyscy… i Mali i Dorośli poczuli się troszkę zmęczeni i oookropnie głodni!

I to właśnie wówczas „na zamkową scenę” weszły nasze panie Kucharki, które przygotowały przepyszny (i bardzo zdrowy-z zestawem kolorowych surówek) Poczęstunek!  Wszystkim bardzo smakowały gorące i lekko chrupiące kiełbaski i kaszaneczki.

A gdy wszyscy już trochę odpoczęli i posilili się, nadszedł czas pożegnań i wyjazdu na Wielką Majówkę!

To był bardzo wesoły dzień, pełen atrakcji i niespodzianek. Dzień, w którym wszystkie Dzieci były uśmiechnięte i szczęśliwe, bo przecież mogły pokazać swoim kochanym Rodzicom co robią w naszym Zamku…. I okazało się, że naprawdę jest czym się pochwalić. Dlatego zapraszamy Państwa do naszego „Magicznego Zamczyska”, gdzie zawsze coś się dzieje i zewsząd słychać śmiech.

Dziękujemy za odwiedziny, bądźcie Państwo z nami, a na pewno niebawem przekonacie się, że w Zamku znowu coś się będzie działo!

A teraz, zapraszamy Państwa do naszej galerii zdjęć.