"Każdy ma prawo do szczęścia i swego miejsca w społeczeństwie" - M. Grzegorzewska

Aktualności

26 kwietnia 2016 20:50 | Aktualności

Już drugi raz zapraszamy na Zamkowy Dzień Ziemi!
Światowy Dzień Ziemi to akcja prowadzona corocznie wiosną, jej celem jest promowanie postaw ekologicznych wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

A ponieważ wiosna jest już w pełni, więc w tym dniu wszyscy Uczniowie w Zamku postanowili upiększyć naszą wspaniałą planetę….

Kupiliśmy kwiaty, które nie boją się przymrozków i posadziliśmy je na zamkowych klombach. Każda klasa wybrała sobie odpowiednie miejsce i już po chwili bajecznie kolorowe bratki rozweseliły nasze najbliższe otoczenie.

Ale to jeszcze nie był koniec świętowania, postanowiliśmy ten specjalny dzień – „Dzień Ziemi” spędzić szczególnie uroczyście i ciekawie…

W tym celu Uczniowie  Szkoły Podstawowej, Gimnazjum oraz Szkoły Przysposabiającej do Pracy umówili się na spotkanie się z panią Iloną Herbą. Pani Ilona jest pracownikiem Nadleśnictwa Drawno i chętnie przyjeżdża do nas na lekcje przyrody. Z kolei wszyscy Uczniowie bardzo lubią te spotkania, bo na nich zawsze dzieje się coś ciekawego, a poza tym pani Ilona opowiada tak ciekawie….

Tym razem nasz szczególny Gość przygotował dla wszystkich specjalne filmy! Pierwszy opowiadał  o leśnych zwierzętach, mieliśmy okazję zobaczyć jak zwierzęta edukują swoje dzieci, pokazują jak żyć w zgodzie z naturą. W drugim filmie pt. „Dzik Ryjek” – zwierzęta wyjaśniają jaką rolę w lesie pełni pan leśniczy. A gdy skończyła się prelekcja, wszyscy stwierdziliśmy, że to była wspaniała lekcja przyrody! 

Potem, w grupach, zabraliśmy się za pracę. Młodsi uczniowie po obejrzeniu filmu rozwiązywali zagadki, oglądali plansze o leśnych zwierzętach i kolorowali obrazki.

Grupa starszych uczniów miała dużo trudniejsze zadanie...

Po rozmowach o tym czym jest „niska emisja” i rozwiązaniu truuudnych zagadek, wyszli na dwór sadzić drzewka! Nasi Zamkowi Ekolodzy zabrali się za obsadę naszej (nowo tworzonej przy Ośrodku) ścieżki dydaktycznej.... posadzili w tym dniu dużo drzewek jarzębiny.

To będzie piękna "jarzębinowa alejka",a my na pewno będziemy bardzo uważnie obserwować jak rosną nasze drzewa….

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji Nadleśnictwa Drawno za przekazane sadzonki młodych drzewek, a Pani Ilonie dziękujemy za wspaniałe i bardzo ciekawie przeprowadzone zajęcia. To była pasjonująca lekcja przyrody.

Dziękujemy! I ponieważ mamy piękną wiosnę, wierzymy że niebawem znowu się spotkamy….

Przeczytano: 617 razy. Wydrukuj|Do góry