22 marca 2016 20:26 | Aktualności

Witaj Pani Wiosno!

Chyba nie ma w całym Zamku Dziecka (osoby dorosłej też), która w tym dniu nie uśmiechałaby się radośnie i nie cieszyłaby się z tego szczególnego dnia…. Chodzi oczywiście o wizytę pewnej długo oczekiwanej Pani….  Pani Wiosny.

Jak staropolska tradycja nakazuje, 21 marca wszyscy witaliśmy Wiosnę. Do tego szczególnego dnia nasi Uczniowie przygotowywali się już dużo wcześniej. W każdej klasie (oraz grupie internackiej) Dzieci przygotowywały kolorowe dekoracje, każdy starał się coś wesołego posklejać, narysować,

przygotować coś, co będzie niepowtarzalne, jedyne... Po prawie dwóch tygodniach ciężkiej pracy wszędzie, w całym Ośrodku, radośnie „króluje Pani Wiosna”.

Przyszedł też czas na przygotowania do "Zamkowego Powitania Wiosny"-powstały piękne, duże, kolorowe kwiaty oraz bajeczne stroje. A to oznaczało, że wszyscy byli gotowi na rozpoczęcie wielkiej Imprezy….

W poniedziałkowe popołudnie mieszkańcy Zamku (ci całkiem Mali, i ci Starsi, i całkiem Dorośli) spotkali się na zamkowym holu i rozpoczęła się wielka (bardzo głośna) Zabawa!

A ponieważ przygotowania do tego dnia trwały już dłuższy czas, wobec tego każde Dziecko potrafiło wymienić  najbardziej znane wiosenne symbole, oraz chyba nie było Ucznia, który nie chciałby opowiedzieć o Wiośnie.

Po tych wspaniałych i ciekawych opowieściach nastąpiło uroczyste odczytanie „Listu od pani Wiosny” i zaczęło się wielkie szaleństwo! Były zagadki, konkursy i „wielkie wiosenne porządki”, czyli nauka prawidłowego układania i segregowania odzieży (oczywiście wiosennej, bo w tym dniu wszystko było wiosenne), były też kumkające żabki i oczywiście dostojne bociany….

Podczas tych (też wiosennych) wygłupów nie mogło zabraknąć ulubionych przez wszystkie Dzieci zabaw z chustą Klanzy i zabaw metodą Batti Strauss… było szukanie wiosennych kolorów, Country Dance i prawdziwy „potwór z Loch Ness”… oczywiście nie mogło zabraknąć wspólnych okrzyków radości i wybuchów śmiechu.

No i nadszedł ten długo oczekiwany moment… pożegnanie Marzanny….  Jak ta sympatyczna panna skończyła, domyślcie się Państwo sami….

I gdy tylko Zimowa Marzanna wyprowadziła się z naszych okolic, od razu wszyscy poczuli powiew świeżości i rześkości…

to nadchodziła Pani Wiosna! Opiekunka wszystkich radośnie ćwierkających od rana ptaszków, ogrodniczka dbająca o wszystkie wiosenne kwiatki na naszych rabatkach, dobra znajoma każdego zwierzaka w lesie,  przyjaciółka wszystkich Dzieci… także tych z naszego Zamku.

Witaj Pani Wiosno!

Obiecujemy, że nie będziesz się z nami nudziła. Zapewnimy Ci mnóstwo atrakcji i niespodzianek.... Bądźcie Państwo z naszą Wiosną i z Nami, a przekonacie się już niebawem, że w Zamku wszystko się zdarzyć może.... Do zobaczenia!