29 września 2015 11:51 | Aktualności

Opowieść o tym, jak Fundacja Eco Textil przekazała naszym Dzieciom wspaniały prezent!

Chcielibyśmy się Państwu pochwalić, że 25 września uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. M. Grzegorzewskiej w Niemieńsku otrzymali wspaniały prezent od Fundacji  Eco Textil ze Skarżyska-Kamiennej!

dscn7911.jpgdscn7913.jpgdscn7912.jpg

Dzieci dostały trzy wspaniałe rehabilitacyjne rowery, dostosowane specjalnie dla osób niepełnosprawnych! Rowery są nowiutkie, kolorowe i aż proszą się, aby na nie wsiadać. Są to trójkołowe nowoczesne konstrukcje, które dzięki specjalnej budowie umożliwiają jazdę nawet osobom, które mają umiarkowaną niepełnosprawność ruchową! Obniżona rama ułatwia wsiadanie i zsiadanie z pojazdu, dwa koła z tyłu zapewniają wysoką stabilność roweru, z kolei system specjalnych przekładni umożliwia jazdę bez zbytnich obciążeń i zapewnia rowerowi doskonałe właściwości skrętne. A więc jest to rower dla każdego!

Popatrzcie Państwo na zdjęcia, a sami się przekonacie, że na tych "wesołych trójkołowcach" wspaniale dają sobie radę zarówno Maluchy, które dotychczas nie potrafiły jeżdzić rowerem, jak i starsi uczniowie, którzy mają problemy z sprawnością ruchową...

dscn7959.jpgdscn7957.jpgdscn7960.jpgdscn7963.jpg

Rowery, w imieniu Fundacji Eco Textil, przekazał osobiście pan Marek Stankiewicz, który odwiedził nas w naszym Zamku! Podczas spotkania pan Marek opowiedział nam także o pracy Fundacji....

dscn7920.jpgdscn7922.jpgdscn7923.jpgdscn7928.jpg

dscn7941.jpgdscn7945.jpgdscn7921.jpg

Eco Textil została  utworzona przez Firmę Wtórpol, zajmującą się w całej Polsce zbiórką odzieży używanej. Fundacja powstała w lutym 2012 r., a jej misją jest niesienie pomocy dzieciom niepełnosprawnym i ich rodzinom. Organizacja wspiera  osoby indywidualne, szkoły specjalne, ośrodki dla osób niepełnosprawnych a także inne placówki.  Środki finansowe przekazywane na konto Fundacji pochodzą z zysków uzyskanych z obrotu odzieżą używaną, która jest zbierana do specjalnych kontenerów (na pewno niejednokrotnie widzieliście Państwo takie kontenery z charakterystycznym logiem Eco Textilu).... Fundacja do dnia dzisiejszego wsparła już ponad 2000 osób!eco.jpg

My nasze wspaniałe rowery otrzymaliśmy dzięki akcji "Od Was dla Was"- to hasło najlepiej opisuje działalność Eco Textilu. W ramach tej ogólnopolskiej akcji prowadzona jest kampania "Rower dla niepełnosprawnego", i to właśnie podczas tej kampanii, Fundacja Eco Textil przekazuje potrzebującym specjalne, trójkołowe rowery rehabilitacyjne!

Serdecznie dziękujemy Fundacji Eco Textil za ten wspaniały prezent.... Jak wiele emocji i uśmiechów na twarzach naszych Podopiecznych wywołały te trókołowe rowerki zobaczcie Państwo sami:

dscn7946.jpgdscn7950.jpgdscn7951.jpgdscn7955.jpg

Najwięcej radości miały nasze Zamkowe Urwisy, które dotychczas nie potrafiły samodzielnie jeździć lub miały problemy z poruszaniem się...teraz po wygodnym usadowieniu się na siodełku okazało się, że jazda rowerem wcale nie jest trudna, a wręcz może przynosić mnóstwo przyjemności! Wszyscy wiemy, że regularne wycieczki rowerowe poprawiają ogólną kondycję fizyczną i rozwijają koordynację ruchową- tak więc ta forma wypoczynku jest bardzo zdrowa!

dscn7934.jpgdscn7938.jpgdscn7961.jpgdscn7935.jpg

Już dzisiaj wiemy, że dzięki tym wspaniałym trójkołowym prezentom, podczas najbliższej wycieczki rowerowej obok swoich opiekunów (jadących na tradycyjnym rowerze) będą "śmigali" Uczniowie na swoich nowych rowerkach.

dscn7949.jpgdscn7953.jpgdscn7947.jpgdscn7966.jpg

Dziękujemy i do zobaczenia na najbliższym rowewrowym szlaku!

dscn7939.jpg