"Każdy ma prawo do szczęścia i swego miejsca w społeczeństwie" - M. Grzegorzewska

Aktualności

20 maja 2014 16:22 | Aktualności

Bierzemy udział w VII Wojewódzkim Festiwalu Zespołów Piosenki Ludowej!17 maja,piękna słonecza sobota minęła nam bardzo wesoło i możemy powiedzieć, że "śpiewająco"! Nasz Ośrodek wziął udział w VII Wojewódzkim Festiwalu Zespołów Piosenki Ludowej. W tym szczególnym dniu wszyscy w Zamku śpiewali i nucili ludowe przeboje!

Rano, zaraz po śniadaniu, Zespół Zamkowych Artystów - Agata, Gracja, Kornela, Adam, Łukasz i Damian razem ze swoimi opiekunami - p. Marylą, p. Justyną i p. Adamem wybrał się do Drawna na Festiwal....

ludowe_drawno_002.jpgludowe_drawno_010.jpgludowe_drawno_012.jpg

Już od samego początku było bardzo wesoło i kolorowo, gdyż w imprezie brało udział aż 20 zespołów. A każdy zespół był pięknie i kolorowo ubrany, wszyscy chodzili i podśpiewywali i nucili piosenki. Także nasza grupa była specjalnie ubrana w ludowe, bardzo wesołe akcenty - nie mogło zabraknąć kolorowych wianków i krajek! Po powitaniu wszyscy ruszyli barwnym i rozśpiewanym korowodem do Domu Kultury, gdzie miały odbywać się wystepy. Przez dłuższą chwilę W całym Drawnie słychać było wesołe, wszystkim znane "ludowe przeboje".

ludowe_drawno_013.jpgludowe_drawno_017.jpgludowe_drawno_015.jpg

A na miejscu, w sali kinowej rozpoczęło się wielkie śpiewanie - rozpoczął się VII Wojewódzki Festiwal Zespołów Piosenki Ludowej!

ludowe_drawno_031.jpgludowe_drawno_026.jpgludowe_drawno_027.jpg

Nasza rozśpiewana grupa zaprezentowała się na samym początku imprezy...występ był bardzo udany. Wszyscy na sali wspaniale bawili się z naszymi Arystami - momentami cała sala śpiewała razem z Zamkowym Zespołem.

ludowe_drawno_034.jpgludowe_drawno_038.jpgludowe_drawno_041.jpg

Nagrodzono nas gromkimi brawami, ale to nie wszystko! Zostalismy dodatkowo nagrodzeni pucharem oraz wielką torbą pełną słodkości i różnych łakoci!

ludowe_drawno_046.jpgludowe_drawno_048.jpgludowe_drawno_050.jpg

Po zakończeniu wystepów nasi artyści zrobili sobie małą przerwę, a potem, wszyscy wrócili na salę aby dalej bawić sie przy występach innych zespołów.

ludowe_drawno_051.jpg

Nie wiadomo kiedy minęło całe przedpołudnie i trzeba było wracać do Zamku! Wszyscy przyjechali do Ośrodka, ale to nie znaczy że przestali śpiewać - do końca dnia cały Zamek rozbrzmiewał radosnymi ludowymi przyśpiewkami. To był bardzo wesoły dzień!

Do zobaczenia za rok, na kolejnym Festiwalu!

Przeczytano: 809 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: