Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej w Niemieńsku
http://sosw.niemiensko.superszkolna.pl

21 czerwca 2017 19:02 | Aktualności

Musimy opowiedzieć o tym dniu, pełnym emocji i radości...
Wprawdzie rozpoczęły się już wakacje, ale tuż, tuż przed tym oczekiwanym przez wszystkich Uczniów dniem w naszym Zamku, tradycyjnie już jak co roku, codziennie się coś działo.... Myślimy, że chętnie sami Państwo zobaczycie co robiliśmy w te ostatnie dni czerwca...

Opowiemy dzisiaj o pewnych, bardzo ważnych zawodach sportowych, w których brali udział nasi Młodzi Sportowcy.... A wszystko zaczęło się dużo, dużo wcześniej. Najpierw były treningi, cała seria zabaw sportowych, spotkania popołudniowe w salce sportowej.... A potem, po tych ciężkich przygotowaniach lekkoatletycznych, nadszedł czas na konfrontacje naszych zawodników z rówieśnikami z województwa zachodniopomorskiego.

14 czerwca ekipa naszych Młodych Zamkowych Sportowców,  pod opieką pana Piotra i pana Marka, wyjechała do Szczecina na VII Szczeciński Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych-Polska Regionu Zachodniopomorskiego.

Na miejscu okazało się, że podczas Mityngu zmierzy swoje siły i umiejętności sportowe aż 180 zawodników z całego województwa! Wszyscy młodzi sportowcy spotkali się na stadionie lekkoatletycznym im. Wiesława Maniaka, gdzie dokonany został podział zawodników na cztery grupy wiekowe. Uczestnicy Zawodów rywalizowali w ośmiu konkurencjach lekkoatletycznych....

 

Podczas rozgrywek okazało się, ze warto było długo i ciężko pracować podczas zajęć sportowych, które przeprowadzał w Zamku pan Piotr! O rewelacyjnej kondycji naszych Młodych Zawodników niech świadczą medale, które zdobyli podczas Mityngu.

  

Monika Jakszuk  zdobyła aż dwa złote medale w biegu na 100m oraz w skoku w dal, Oskar Wójcik mógł sie pochwalić złotym medalem w skoku w dal oraz srebrnym w biegu na 50m!

 

Oliwia Kubicka zajęła drugie miejsce, a tym samym srebrny medal, w skoku w dal i brązowy medal w biegu na 100m,  Norbert Kaftański zdobył srebrny medal w skoku w dal i IV miejsce w biegu na 100m, Kacper Mroczek został udekorowany brązowym medalem w biegu na 100m i zajął V miejsce  w skoku w dal, z kolei Adam Lachowski zdobył brązowy medal w skoku w dal oraz V miejsce w biegu na 100metrów.

 

Podczas Zawodów, wszyscy nasi Młodzi Zawodnicy poprawili swoje dotychczasowe wyniki, przyczyniła się do tego sportowa atmosfera oraz wspaniałe warunki stadionu lekkoatletycznego.

Zawody były kwalifikacjami do Ogólnopolskich Igrzysk Lekkoatletycznych. Z naszego Ośrodka szanse w losowaniu, wg przepisów Olimpiad Specjalnych, mają zdobywcy złotych medali, czyli Monika Jakszuk i Oskar Wójcik.

Życzymy im sportowego awansu i trzymamy kciuki!

A my zapraszamy Państwa już niebawem do obejrzenia kolejnej relacji z przedostatniego dnia roku szkolnego...