"Każdy ma prawo do szczęścia i swego miejsca w społeczeństwie" - M. Grzegorzewska

Oferta dla przyszłych uczniów

Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Niemieńsku oraz cała Kadra Pedagogiczna naszego Ośrodka zaprasza Państwa z dziećmi do Niemieńska!

Przyjedźcie Państwo z dzieckiem do naszego Ośrodka!

 

Jeśli jesteście Państwo Rodzicami Dzieci, które mają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, wymagającego specjalistycznej pomocy, to Ośrodek w  Niemieńsku jest miejscem właśnie dla nich!


Przygotowaliśmy dla Państwa gotowy druk "Wniosku o skierowanie dziecka do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Niemieńsku". Ten dokument należy złożyć w Starostwie - jeśli jestecie Państwo zainteresowani pobraniem dokumentu - kliknijcie tutaj:


Druk "Wniosku o skierowanie dziecka do Specjalnego Ośrodka Szkolno –Wychowawczego    w  Niemieńsku" - (wersja doc)


Druk "Wniosku o skierowanie dziecka do Specjalnego Ośrodka Szkolno –Wychowawczego    w  Niemieńsku" - (wersja pdf)


My mamy przyjemność poinformować o możliwości przyjęcia Państwa Dziecka do:

 • Szkoły Podstawowej Specjalnej, w której funkcjonują:
  •  zespoły do 4 osób, dla dzieci ze sprzężeniami,
  • zespoły do 8 osób, dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną.
 • Specjalnej Szkoly Przysposabiającej do Pracy, w której funkcjonują: 
 • (zespoły do 4 osób, dla młodzieży ze sprzężeniami,
 • zespoły do 8 osób, dla młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną

absolwent  SPdP otrzymuje świadectwo, potwierdzające przysposobienie do pracy.


Ponadto w naszej ofercie edukacyjne znajdziecie Państwo także formy zajęć o bardziej indywidualnym ukierunkowaniu, są to : 

 

 • Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka niepełnosprawnego od 5 tygodnia życia do 10 roku życia (są to zajęcia skierowane do dzieci z odroczonym obowiązkiem szkolnym).

Zapraszamy do naszych szkół!

Kształcimy dzieci i młodzież niepełnosprawną intelektualnie w stopniu umiarkowanym i znacznym oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi, stwarzając im odpowiednie warunki rozwoju oraz szansę osiągania sukcesów na miarę ich możliwości.

 

 

 

W naszym Ośrodku dzieci otoczone są serdeczną troską, uczą się i wychowują  w atmosferze przyjaźni, ciepła i akceptacji.

Opiekujemy się wszystkimi dziećmi przez całą dobę!

Atutami naszego Ośrodka jest to, że:

W Ośrodku funkcjonuje Internat, w którym uczniowie mogą mieszkać przez cały tydzień! Internat zapewnia całodobową (także w soboty i niedziele) opiekę!

oraz

zapewniamy naszym uczniom, zarówno dojeżdżającym , jak i tym mieszkającym w Internacie, bardzo dobre warunki nauki, zabawy i pobytu  (Baza placówki).


i jeszcze jedna bardzo ważna informacja dla Państwa:


Pobyt dziecka w naszym Ośrodku jest całkowicie bezpłatny!


Jedyną odpłatność jaką wnoszą rodzice lub opiekunowie prawni dotyczy wyżywienia (w przypadku nieobecności ucznia - nie nalicza się za ten okres odpłatności).

 

CO PROPONUJEMY PAŃSTWA DZIECIOM?

(Prezentacja)

Każde dziecko, wymagające indywidualnego prowadzenia, uczestniczy w zajęciach m. in. w:

 • zajęcia korekcyjne wad postawy
 • zajęcia korygujące wady mowy
 • terapia pedagogiczna
 • terapia psychologiczna
 • terapia metodą integracji sensorycznej
 • wielozmysłowe poznawanie świata

Nasza Szkoła, jako jedna z nielicznych placówek, może pochwalić się tym, że Uczniowie podczas swojej pracy na lekcjach wykorzystują najnowsze technologie IT! Dzieci pracują i bawią się z interaktywnymi tablicami SMART.

Ponadto dzieci mogą uczestniczyć w całej gamie zajęć pozalekcyjnych i w różnorodnych kołach zainteresowań! Oferujemy:

 • zajęcia sportowe w ramach sekcji Olimpiad Specjalnych Polska
 • zajęcia muzyczne
 • zajęcia taneczne
 • zajęcia komputerowe
 • zajęcia plastyczne
 • zajęcia z gospodarstwa domowego
 • zajęcia ceramiczne i rzemiosła artystycznego
 • zajęcia Teatrzyku Zamkowego
 • zajęcia sekcji Zamkowej Turystyki Rowerowej...

I nasze najnowsze (bardzo atrakcyjne dla dzieci) zajęcia, które oferujemy Uczniom w Zamku: zajęcia z dogoterapii, hipoterapii oraz lekcje pływania na basenie!  

Na pewno każde dziecko znajdzie jakieś zjęcia, które pomogą rozwijać ich zainteresowania.

U nas nie ma czasu na nudę!

Organizujemy wystawy, aukcje, imprezy integracyjne. Uczniowie często wyjeżdżają na różnorodne festiwale, festyny, konkursy, zawody sportowe oraz wycieczki. Uczestniczą w życiu kulturalnym społeczności lokalnych, gminy, powiatu i województwa.

 
Nasz Ośrodek prowadzi współpracę z różnorodnymi organizacjami oraz placówkami w kraju i za granicą w ramach programów finansowanych ze środków UE. Wszyscy nasi podopieczni mają szansę wyjeżdżać w ramach wymiany międzynarodowej na różnorodne zagraniczne wycieczki, bądź mają okazję brać udział w realizacji międzynarodowych projektów.

Dzięki pobytowi w naszym Ośrodku dzieci (niekiedy po raz pierwszy w swoim życiu) mają okazję wyjechać za granicę, zwiedzać nowe miejsca, poznawać nowych przyjaciół!

 

Drodzy Państwo jesteśmy przygotowani na przyjęcie naszych "małych podopiecznych"....

Na dzieci w Internacie Ośrodka czekają przestronne sypialnie, łazienki są przystosowane dla osób mających trudności w poruszaniu się (także dla dzieci poruszających się na wózkach), dysponujemy dużą stołówką (mogącą jednorazowo pomieścić 70 osób), każda grupa internacka posiada swój "pokój dzienny" - gdzie znajduje się nowoczesny telewizor, odtwarzacz DVD, komputer.

Klasy, w których uczniowie przebywają podczas lekcji są jasne, przestronne, bardzo bogato wyposażone w różnorodne, nowoczesne pomoce dydaktyczne.

Także najmłodsi wychowankowie "znajdą coś dla siebie" - przy naszym Ośrodku dzieci mogą wypoczywać i bawić się na wspaniałym placu zabaw bądź uczestniczyć w zajęciach na wielofunkcyjnym boisku sportowym ze sztuczną nawierzchnią!

Ponadto podczas zajęć "w plenerze" oferujemy wspaniały plac grillowy, połączony z ekologiczną ścieżką edukacyjną..., z kolei na "Maluchy" oczekuje Pokój Zabaw, wyposażony dzięki uczestnictwu naszej placówki w projekcie Radosna Szkoła.

Wymieniając "plusy" naszego Ośrodka i zachęcając Państwa do przyjazdu do nas ze swoimi dziećmi, nie sposób nie powiedzieć, że nasz Zamek jest położony na skraju Drawieńskiego Parku Narodowego, w otoczeniu pięknego dziewiczego lasu.Takie umiejscowienie Ośrodka jest nie tylko bardzo malownicze ale ma też walory zdrowotne i ekologiczne...

Po prostu nie sposób nie przyjechać do naszego "Bajkowego Zamku" i nie przekonać się, że naprawdę warto tutaj wypoczywać, uczyć się, spędzać swój czas wolny.

Zapraszamy Państwa do nas, przyjedźcie - obejrzyjcie - porozmawiajcie z nami. Naprawdę warto!

aaspecjalny_osrodek_2.jpg [300x225]

Będzie nam miło gościć Was w naszym Zamku!