Pani Ela zaprasza wszystkie dzieci oraz ich Rodziców!

Pani psycholog Elżbieta Szemborska pracuje w naszym ośrodku od 2011 roku. Pracą z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie w różnym wieku zajmuje się zawodowo od kilku lat. W wolnym czasie pani Ela podróżuje, poznaje nowe miejsca, ludzi i kultury. Amatorsko zajmuje się fotografią, jest pasjonatką nordic walking, zachęca innych do prowadzenia zdrowego stylu życia.

Pani psycholog jest optymistką, pozytywnie patrzącą w przyszłość. Swoją pogodą ducha stara się zarażać dzieci, do serc których od czasu do czasu zakrada się smutek, złość czy niepewność.

Pani Ela spotyka się z uczniami w ramach zajęć indywidualnych i grupowych. Przygląda się ich potrzebom, pomaga przezwyciężać lęki, spełniać marzenia. Z panią psycholog może skontaktować się każdy uczeń, który przeżywa gorsze chwile, ma trudności w rozumieniu codziennych sytuacji lub kłopoty w komunikacji z innymi.

Do drzwi pani psycholog pukają uczniowie, którzy chcą nie tylko wyżalić się, ale również podzielić radościami, opowiedzieć o swoich sukcesach.

Pani psycholog czeka również na rodziców uczniów, którzy często mają wiele pytań i trosk związanych z wychowywaniem swoich dzieci, a nie wiedzą z kim mogliby o tym porozmawiać, uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania, otrzymać pomoc czy wsparcie.

W ramach różnorodnych form pomocy udzielanej uczniom ośrodka, pani Ela:

• diagnozuje poziom funkcjonowania poszczególnych uczniów w obszarze poznawczym, emocjonalnym i społecznym,
  • identyfikuje ich mocne strony i zasoby, proponuje skuteczne formy oddziaływań terapeutycznych w celu minimalizowania skutków deficytów rozwojowych,
  • prowadzi zajęcia psychologiczne, profilaktykę zachowań niepożądanych wśród uczniów, działania interwencyjne i psychoedukacyjne,
  • we współpracy z pedagogiem szkolnym systematycznie monitoruje sytuację wychowawczą w ośrodku.

Pani psycholog zaprasza wszystkich zainteresowanych:

• we wtorki w godzinach: 8.00 – 13.00
  • w czwartki w godzinach: 8.00 – 14.00