"Każdy ma prawo do szczęścia i swego miejsca w społeczeństwie" - M. Grzegorzewska

WYPOCZYNEK I EDUKACJA - zorganizowane grupy dzieci i młodzieży

Serdecznie zapraszamy grupy zorganizowane dzieci i młodzieży - grupy kolonijne,grupy szkolne, drużyny harcerskie, zielone szkoły, wycieczki, obozy szkoleniowe i sportowe!

 


Zachęcamy Państwa do skorzystania z noclegów w Zamku. Dysponujemy  60 miejscami noclegowymi - pokoje z łazienkami oraz miejsca noclegowe ze wspólną używalnością łazienek, przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Teren obiektu jest ogrodzony i przystosowany do organizowania wypoczynku dla dzieci i młodzieży.... Polecamy naszą stołówkę, w której jednorazowo może zjeść posiłek 70 osób oraz oczywiście pełne wyżywienie  z wyśmienitą domową kuchnią.

 

Posiadamy salę multimedialną, świetlice z telewizorami oraz pracownie do prowadzenia zajęć i warsztatów  tematycznych. Kadra Ośrodka to pedagodzy o dużym doświadczeniu zawodowym, ludzie kreatywni i otwarci na nowe wyzwania. U nas dzieci się nie nudzą!

Chętnie przeprowadzimy dla Państwa dzieci cykle zorganizowanych zajęć edukacyjnych:


ZABAWA W PRACOWNI CERAMICZNEJ

Trochę wprawy...palec tu...palec tam...I już mamy piękną miseczkę!

Zajęcia te pozwolą na poznanie całego etapu pracy z gliną począwszy od swobodnego formowania gliny dłońmi poprzez projektowanie, wypalanie i szkliwienie własnych wytworów. Możecie wykonać płaskorzeźby, rzeźby przestrzenne oraz przedmioty użytkowe. Zapoznamy was z pracą na kole garncarskim oraz technikami dekoracyjnymi stosowanymi podczas tworzenia z gliny. Zajęcia wzbogacą wasze doświadczenia,  niezwykle ważne dla rozwoju myślenia i wyobraźni przestrzennej.

Każdy uczestnik zajęć będzie miał okazję wykonać własnoręcznie "swoje gliniane arcydzieło"!

 

WARSZTATY DLA MŁODYCH PLASTYKÓW (papier,nożyczki i odrobina wyobraźni...)

Wystarczy odrobina wyobrażni i kolorowe papierki!Nasza fantazja i kolorowe gazety...i mamy collage!
Dzięki aktywności plastycznej każdy ma szansę wyrażania własnych emocji i przeżyć. Podczas zajęć będziecie mogli rozwijać sprawność manualną i percepcyjną oraz poznać różne techniki plastyczne, np.: papieroplastyka z elementami  origami, quilling,  collage, odbijanki symetryczne, mokre w mokrym, wydzieranki i wiele innych do wyboru.

Na pewno każdy artysta - i ten najmłodszy (początkujący) i ten starszy (bardziej doświadczony) bedzie mógł się "odnaleźć" albo podczas zajęć w pracowniach albo podczas prawdziwych malarskich plenerów!


SIANOPLOTY - czyli ZABAWA Z SIANEM (nie mylić z zabawą na sianie!)

sianoploty.jpg [400x267] p1011848.jpg [650x488]

Sianoploty to technika rękodzielnictwa, w której przy odrobinie wyobraźni można wyrabiać i modelować różne formy: rośliny, zwierzęta, postacie itp. Warsztaty mają charakter artystyczny. Pozwalają  zdobyć nowe doświadczenia a przy okazji jest to okazja do dobrej zabawy! Głównym materiałem jest siano. Jest to materiał naturalny, łatwo dostępny i ekologiczny. Wyroby z siana mogą być wspaniałym upominkiem bądź ozdobą.

Pleść różne rzeczy każdy z nas potrafi, ale podczas zajęć Sianoplotów można stworzyć naprawdę ciekawe prace artystyczne!


WARSZTATY DLA ŁASUCHÓW (i łakomczuchów)

W naszej kuchni może być kolorowo i wesoło!W kuchni najlepiej pracuje się z koleżankami...

Wśród wielu zajęć prowadzonych w naszym Zamku są również zajęcia kulinarne - są one bardzo lubiane zarówno przez dzieci jak i dorosłych. Dysponujemy nowoczesną pracownią gospodarstwa domowego,gdzie każdy, nawet początkujący kucharz będzie mógł stworzyć wymarzone przez siebie danie. Proponujemy poznanie zasad zdrowego odżywiania, doskonalenie umiejętności przygotowywania wybranych potraw oraz słodkich wypieków...

Ponadto każdy ma u nas niepowtarzalną okazję tworzyć własne przepisy, połączone oczywiście z degustacją!


ZAJĘCIA REKREACYJNO - SPORTOWE (czyli coś miłego dla ciała)

 Na naszym boisku wszyscy się wspaniale bawią!Okolica Zamku to wymarzone tereny na piesze wycieczki!Naszymi rowerami dojedziesz nie tylko nad jezioro!

Kolejną propozycją uatrakcyjnienia pobytu osób wypoczywających w naszym Ośrodku, są zajęcia sportowo – rekreacyjne. Realizowane mogą być w formie zabaw, gier sportowych, wycieczek pieszych i rowerowych.  Zapewniamy dogodne warunki do doskonalenia sprawności ruchowej i kondycji fizycznej. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mają do dyspozycji boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierznią oraz trawiaste boisko do piłki nożnej, salę gimnastyczną, plac zabaw z pajęczyną do wspinaczki oraz rowery.

Po tak ciężkim wysiłku kondycyjnym proponujemy zajęcia relaksujące i wyciszające w specjalnej Sali Doświadczania Świata.


TERAPIA MUZYKĄ I RUCHEM

        Zagrajmy wspólnie w kółku!Zajęcia Battii Strauss są bardzo wesołe!

 

Proponujemy Państwu stosunkowo nową metodę na "polskim rynku edukacyjnym" - metodę  „Aktywnego słuchania muzyki  wg Battii Strauss” pozwalającą  na wykorzystanie elementów ruchu, tańca, gestów, śpiewu, oraz gry na instrumentach muzycznych. Zachęcamy do zabawy z różnymi utworami muzycznymi: klasycznymi i nowoczesnymi. Do każdego z tych utworów będziemy tworzyć własne improwizacje muzyczno – ruchowe, układy taneczne oraz akompaniament z wykorzystaniem instrumentów perkusyjnych.

Nasze młode Animatorki przedstawią Państwu ten innowacyjny sposób terapii.

 

TEATRZYK ZAMKOWY 

Nasi mali artyści na scenie!W Zamku (w naszej szkole) od lat funkcjonuje Grupa Teatralna, która osiągnęła wiele sukcesów. Co roku nasz Zamkowy Teatrzyk przygotowuje dwa...trzy przedstawienia.

Teksty wystawianych sztuk przygotowuje jedna z trzech opiekunek Teatrzyku. Sztuki pisze sama albo tworzy adaptacje znanych bajek.Bardzo ważną rolę w naszych przedstawieniach odgrywa przygotowywanie scenografii, dzieci uczą się nie tylko ról, ale pracują jednocześnie przy dekoracjach i kostiumach. Oznacza to, że uczniowie od samego początku biorą udział w  przygotowaniach - mają wpływ na efekt końcowy...po prostu uczestniczą w każdej fazie przygotowań spektaklu...

 

W Grupie Teatralnej grają uczniowie niezależnie od ich osobistych trudności i upośledzenia, aktor może nie mówić, może poruszać się na wózku czy też mieć inne trudności. W naszym Teatrze każdy może otrzymać rolę dopasowaną do jego indywidualnych umiejętności, możliwości i zdolności. 

 

Ta forma pracy daje uczniom dużo radości i umożliwia ich wszechstronny rozwój, ćwiczy znajomość języka, rozszerza słownictwo, rozwija rozumienie mowy i pozawerbalne techniki komunikacji. Uczniowie uczą się, jak tylko gestami i mimiką można się komunikować z innymi. Bardzo ważne jest, że nawet nieśmiali uczniowie otwierają się... ośmielają i po raz pierwszy mają możliwość osiągnąć sukces a także wystąpić na prawdziwej scenie!

 

Ten rodzaj zajęć oferujemy także Państwu.

Przyjedźcie do nas! Wykorzystajcie naszą bazę i doświadczenie! Przygotujemy razem krótkie przedstawienie i zaprezentujemy je na scenie.

 

 


 


Ponadto przebywając w tak urokliwym miejscu (jakim jest Zamek i okoliczny Drawieński Park Narodowy) nie sposób nie skorzystać z wielu ciekawych form spędzania czasu wolnego na "łonie natury", połaczonego z zajęciami edukacyjno-poznawczymi...


Chcielibyśmy zaproponować Państwu:

Spływ Drawą to niezapomniane przeżycie!Zapraszamy na wspólne wycieczki po tajemniczych szlakach DPN!Kto raz złapie pstrąga w Drawie będzie zawsze chciał tutaj wrócić!

  • zorganizowane spływy kajakowe rzeką Drawą i Korytnicą,
  • poznawanie (z przewodnikiem lub samodzielnie) urokliwych szlaków turystycznych w Drawieńskim ParkuNarodowym,
  • wycieczki rowerowe po najbliższej okolicy (po wyznaczonych trasach rowerowych),
  • wyjazdy do miejscowości Dobiegniew, Mierzęcin, Szczecin, Poznań (wynajętymi busami z naszego Zamku),
  • wizyty w Nadleśnictwie Drawno, Głusko (poznawanie tzw. przyrodniczych ścieżek edukacyjnych),
  • zorganizowane wyjazdy wędkarskie nad Drawę (jedną z nielicznych górskich rzek w tym regionie kraju)

i wiele innych atrakcji, dzięki którym spędzicie Państwo niezapomniane chwile w w naszym Zamku!


Zapraszamy!